• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Lajme BLIC - 17.07.2013

  Prishtinë - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në mbledhjen e sotme të Qeverisë, e vlerësoi si hap të rëndësishëm fillimin e zbatimit të marrëveshjes së arritur në Bruksel, mes Kosovës dhe Serbisë, duke paralajmëruar largimin e d...
 • Lajme BLIC - 16.07.2013

  Prizren -  Lulëzim Kabashi është shpallur dje zyrtarisht kandidat i AAK-së dhe LDD-së për kryetar të Prizrenit. Kandidimi i tij është bërë nga lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i LDD-së, Nexhat Daci. Kryetari i AAK-së, Ramush Ha...
 • Lajme BLIC - 15.07.2013

  Prishtinë - Presidentja, Atifete Jahjaga, dhe ish-përfaqësuesi i posaçëm i Sekretarit të përgjithshëm të OKB-së në Kosovë, Soren Jesen Petersen, kanë biseduar sot rreth zhvillimeve aktuale në vendin tonë. Petersen e përgëzoi Jahjagë...
 • Lajme BLIC - 12.07.2013

  Prishtinë - Kryetarja e Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në një takim pune kryeministrin, Hashim Thaçi, i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij, Hajredin Kuçi. Në takim u trajtuan çështjet aktuale, të përfaqësimit ndërkombëtar të ...
 • Lajme BLIC - 10.07.2013

  Gjilan - Në vendkalimin kufitar me Serbinë “Dheu i Bardhë”, policia ka arrestuar dy persona, nën dyshimin për kalim ilegal të kufirit dhe trafikim të dy personave të tjerë. Ata janë dërguar në mbajtje, ndërsa dy personat e trafikuar ...
 • Lajme BLIC - 04.07.2013

  PRISHTINË - Fatmir Limaj, ish-komandant Çeliku, dhe 9 bashkëluftëtarët e tij, të akuzuar në rastin "Kleçka", të enjten janë liruar nga arresti shtëpiak, pas një vendimi që e ka marrë Gjykata Themelore e Prishtinës, Departamenti për Kr...
 • Lajme BLIC - 03.07.2013

  PRISHTINË - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ka konfirmuar të mërkurën në Prishtinë se Alanca Veriatlantike mbështet marrëveshjen e arritur, në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, me ndërmjetësimin e...
 • Lajme BLIC - 29.05.2013

  Dragash - Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Dragashit, u tentua që të futej një pikë shtesë e rendit të ditës, lidhur me konfliktet e fundit që ndodhën në shkollën e mesme “Ruzhdi Berisha”, në Dragash, ku pati nxënës të...
 • Lajme BLIC - 27.05.2013

  Dragash - Qindra nxënës të shkollës së mesme “Ruzhdi Berisha” në Dragash, të shoqëruar nga profesorët e tyre, sot kanë defiluar në qendër të qytetit, në shenj proteste për dhunën që është regjistruar kohët e fundit në këtë v...
 • Lajme BLIC - 24.05.2013

  Dragash – Pas shumë kohësh, që kur është shuar klubi më i madh futbollistik nga komuna e Dragashit “Opoja”, sot janë ndezur shkëndijat e para për riaktivizimin e tij. Një grup entuziastësh kanë formuar OJQ-në me këtë emër, me syn...
 • Lajme BLIC - 22.05.2013

  Dragash – Konflikti i para ca ditësh mes nxënësve të shkollës së mesme “Ruzhdi Berisha”, në Dragash, duket se nuk ka përfunduar. Pasi është arritur paraprakisht pajtimi mes prindërve dhe nxënësve të involvuar, sërish janë konfron...
 • Lajme BLIC - 21.05.2013

  Prizren - Inspektorët e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), bashkë me punëtorët e parkut nacional “Malet e Sharrit”, inspektorët e Komunës së Prizrenit dhe në bashkëpunim me Policinë, sot janë duke inspektuar nd...
 • Lajme BLIC - 07.03.2013

  Dragash - Pas kërkesës së shkollës së mesme “Ruzhdi Berisha” në Dragash, për pezullim të përkohshëm të 35 nxënësve, të cilët kanë më tepër se pesëdhjetë mungesa të paarsyeshme, si dhe sjellje jo të mira, Drejtoria komunale e ...
 • Lajme BLIC - 05.03.2013

  Dragash - Misioni i OSBE-së në Kosovë po ndihmon në promovimin e të drejtave të grave dhe barazisë gjinore. Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, ky mision do të përkrahë grupet joformale të grave në Dragash, Malishevë, Mamushë, ...
 • Lajme BLIC - 21.02.2013

  Prizren - Partia e Re Boshnjake (NBS), anëtare e koalicionit boshnjak VAKAT, përmes një komunikate, e ka gjykuar konfliktin e djeshëm, midis zyrtarit të Zyrës Komunale për Komunitete në Dragash, Uzair Hamza, dhe zyrtarit nga sektori i patentsh...
 • Lajme BLIC - 20.02.2013

  Dragash - Në zyrën e kryetarit të komunës së Dragashit, të mërkurën ka ndodhur një përleshje fizike, midis zyrtarit të Zyrës komunale për Komunitete, Uzair Hamza, dhe zyrtarit nga sektori për patentë-shoferë në Dragash, Besnik Huqaj. ...
 • Lajme BLIC - 19.02.2013

  Dragash - Mursel Halili, deputet në Kuvendin e Kosovës, i cili e ka përfituar këtë pozitë, falë vendeve të rezervuara, si përfaqësues i komunitetit goran, i ka thënë radios gjermane (DW), se asgjë nuk po investohet në trevën e Gorës. ...
 • Urime 5 vjetori i Pavarësisë!

    • Urimet më të përzemërta, me rastin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës, festë kjo që i takon mbarë kombit shqiptar...   • Më 17 shkurt, le të mblidhemi të gjithë së bashku, rreth flamurit kombëtarë, i cili na identifik...
 • Lajme BLIC - 14.02.2013

  Dragash – Në konferencën e djeshme, organizuar nga Organizata rinore e Krushevës, janë nxjerrë disa konkluzione, sa i përketë transparencës komunale dhe qasjes së qytetarëve në organet drejtuese të Komunës së Dragashit. Për fillim, O...
 • Lajme BLIC - 12.02.2013

  Dragash - Drejtoria komunale për Kulturë, Rini e Sport, në Dragash, ka njoftuar se, për nderë të Ditës së Pavarësisë së vendit tonë, do të organizojë një varg aktivitetesh. Aktiviteti i parë, sipas agjendës që ka përpiluar kjo drejt...