• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Ballkani drejt ndryshimit të kufijve?

  Berlin, 01 shkurt 2012 - Një raund të ri të ndryshimit të kufijve do të kemi së shpejti në Ballkan. Kosova dhe Bosnjë e Hercegovina janë ende dy vende, politikisht dhe ekonomikisht të brishta, që jetojnë nën protektoriatin e Perëndimit,...
 • Komuna e Dragashit bllokohet nga bora!

  Dragash, 26 janar 2012 - Trashësia e borës në disa zona malore të komunës së Dragashit, ka mbërritur deri në dy metra, ndërsa në zonat më të ulëta ka mbërritur trashësinë një metër. Reshjet e pandërprera të borës, të cilat kanë...
 • Baxhaku: Hidrocentrali i Zhurit, realitet!

  Dragash, 26 janar 2012 - Për ndërtimin e Hidrocentralit të Zhurit, shuma e të cilit mendohet të jetë rreth 350 milionë euro, janë përfshirë edhe shpronësimi dhe zhvendosja e një pjese të fshatit Brezne, ku do të bëhet akumulimi i ujit,...
 • Kur puthë shqiptari...!

  Nju Jork, 05 janar 2012 - Një polic nga Nju Jorku, shqiptar nga Kosova, ishte fituesi i një puthjeje nga aktorja e famshme amerikane, Jenny McCarthy, e cila ka udhëhequr programin e Vitit të Ri në televizionin gjigant amerikan ABC. Bekim Beqaj ...
 • Komercializohen minaret e xhamive!

  Prishtinë, 15 dhjetor 2011 - Minaret e xhamive, në të cilat dikur hipnin myezinët për të thirrur ezanin, tani janë kthyer në objekte biznesi dhe po shërbejnë për përfitime materiale. Lartësia e tyre ideale mbi objektet përreth, ka bër...
 • Hidrocentrali i Fierzës drejt kolapsit!

  Tropojë, 05 dhjetor 2011 - Shqipëria ka hyrë në krizë të thellë energjetike, për shkak se liqeni i Fierzës, hidrocentralit më të madh në Shqipëri, po shkon me shpejtësi drejt tharjes, si pasojë e mungesës së reshjeve. Përgjegjësit ...
 • Shqiptarët festuan Ditën e Flamurit!

  Kudo që janë, shqiptarët dje festuan ditën kur flamuri kombëtar shqiptar u ngrit në Vlorë dhe u shpallë pavarësia e Shqipërisë. Kjo ditë ka domethënie të madhe, sepse shënon edhe ditën kur Skënderbeu ngriti flamurin në Krujë, ditën...
 • Urime 28 Nëntori, Dita e Flamurit kombëtar!

    Të nderuar bashkëkombës!   Sot festojmë 28 Nëntorin, këtë datë me rëndësi të jashtëzakonshme për kombin tonë. 28 Nëntori i vitit 1912, nuk ishte thjesht një akt i rastësishëm, në këtë datë të caktuar historike! Ishte vu...
 • Përkujtohen martirët e “Livadhit të Kasës”

  Dragash, 23 nëntor 2011 - Përkujtimi i 99-vjetorit të masakrës ndaj civilëve, në vendin e quajtur “Livadhi i Kasës”, në fshatin Bresanë të Opojës,  ka tubuar të mërkurën shumë qytetarë dhe përfaqësues të strukturave komunale. ...
 • Nga “Shpella e Zgatarit” u nxor një kufomë!

  Dragash - Trupi i pajetë i një mashkulli dyzetvjeçar, nga Fushë Kosova, është nxjerrë të martën nga “Shpella e Zgatarit”, në komunën e Dragashit, pas një aksioni të Njësitit të Kërkim-Shpëtimit të FSK-së, të cilët u janë për...
 • Kur dashuria, vërtetë të vret!

  Uashington, 18 nëntor 2011 - Përfundimi i një marrëdhënie dashurore ose vdekja e një personi të dashur, është një prej arsyeve të shumta të infarkteve në botë. Për këtë arsye, femrat janë ato që goditen më shumë, gjithsejtë nënt...
 • Vritet, pasi lirohet nga paraburgimi!

  Prizren, 19 shtator 2011 - Paraditen e së dielës, rreth orës 10:00, në rrugën “Pazari i Ri”, në lagjen “Ortakoll” të Prizrenit, është vrarë me armë zjarri një qytetar. Hazir Berisha, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajon...
 • Prodhohet anija e parë në Pasha Liman!

  Vlorë, 14 shtator 2011 - Në Bazën Detare të Pasha Limanit, me një ceremoni festive u lëshua në ujë anija me emrin "ORIKU", e cila është ndërtuar në Kantierin Detar të Vlorës, në kuadër të kontratës me një kompani holandeze. Me kët...
 • Dy shtete tërheqin njohjet e Kosovës?

  Beograd, 08 shtator 2011 - Omani dhe Guineja-Bisau kanë tërhequr vendimet e tyre për njohjen e shtetësisë së Kosovës, raportuan mbrëmë vonë mediat serbe, të cilat thonë se ky informacion vjen nga burime zyrtare. “Ky informacion është ...
 • Sërish premtohet shkollë e re në Bellobrad!

  Dragash, 25 gusht 2011 - Ndonëse ka kohë që po premtohet ndërtimi i një godine shkollore, të re dhe moderne, në Bellobrad, nxënësit e këtij lokaliteti dhe fshatrave përreth ende ngujohen në lokalet e vjetra, të cilat as përsëafërmi nu...
 • Vazhdon odiseja e vrasjes makabre në Korçë!

  Korçë, 17 gusht 2011 - Vijon ende historia makabër e masakrimit të 42-vjeçares në Korcë. Pas disa ditë kërkimesh, policia duket se është pranë gjetjes së kokës së Liljana Arapit, që mendohet të jetë fshehur pranë banesës së 84-vj...
 • Uji i pijshëm, problem për shtatë fshatra!

  Dragash, 17 gusht 2011 - Shtatë fshatra të komunës së Dragashit, gjashtë në trevën e Opojës dhe një në trevën e Gorës, ende vazhdojnë të furnizohen me ujë të pijshëm me sistem të pompimit. Si pasojë e kësaj, banorët e këtyre fsh...
 • Filmi, ku serbët janë trafikantë organesh!

  Beograd, 29 korrik 2011 - Shqiptarët e Kosovës e kanë financuar xhirimin e një filmi, i cili ka të bëj me tre serbë që kidnapojnë dhe vrasin njerëz, për t’ua marrë organet e tyre, të cilat më pas i shesin, shkruan e përditshmja beogr...
 • Dy aksidente trafiku - tre të vdekur!

  Prizren, 25 korrik 2011 - Gjatë fundjavës, në rajonin e Prizrenit kanë ndodhur hiq më pak se 45 aksidente trafiku, gjë që llogaritet si një fakt shqetësuar, për të cilin duhet marrë masa, në mënyrë që të parandalohen këto aksidente,...
 • Policia e Prizrenit pati shumë punë!

  Prizren, 21 korrik 2011 - Në Petrovë të Prizrenit, mëngjesin e sotëm ka plasur një sherr familjarë, për shkak të një rruge, të cilën e shfrytëzon farefisi Kolukaj. Të implikuarit në këtë problem, pasi nuk kanë mundur të merren vesh...