• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Zvogëlohen pagat e administratorëve!

  Dragash, 06 mars 2011 - Pagat e muajit janar dhe ato të shkurtit, administratorëve të shkollave të komunës së Dragashit u janë zbritur për 47 euro. Kjo ndodh, pikërisht kur kjo shtresë e punëtorëve prisnin rritjen e tyre për 50 për qin...
 • Arid Uka, njollosi Kosovën dhe shqiptarët!

  Frankfurt, 03 mars 2013 - Dy pilotë amerikanë janë vrarë të mërkurën nga një person me prejardhje nga Kosova, i cili sulmoi autobusin e tyre, në aeroportin e Frakfurtit, në Gjermani. Një tjetër ushtar po lufton për jetë, pasi ka marrë ...
 • Policia ballafaqohet me grabitës!

  Prizren, 01 mars 2011 - Hetues Rajonal, në vazhdën e hetimeve rreth rastit, grabitje e armatosur, në kazinonë “Las Vegas”, e cila pati ndodhur me 30 dhjetor të vitit të kaluar, kur me datën 24 shkurt arrestuan dy të dyshuar, shtetasin kos...
 • Të rinjtë kërkojnë mbështetje institucionale!

  Dragash, 26 shkurt 2011 - Bashkërenditja e veprimeve, për një fuqizim të mirëfilltë të jetës së të rinjve të të dy komuniteteve në komunën e Dragashit, ishte temë e një debati të organizuar të premten, nga Këshilli i Veprimit Rinor...
 • FSK, më e preferuar tek rinia!

  Prishtinë, 25 shkurt 2011 - Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) mbetet institucioni më i preferuar për të rinjtë kosovarë. Brenda një jave, rreth 4 mijë të rinj kanë shprehur gatishmëri për të konkurruar në konkursin e fundit të FSK-s...
 • Kërkohet mbështetja edhe për invalidët!

  Dragash, 23 shkurt 2011 - Me qëllimin të përmirësimit të gjendjes aktuale të personave me aftësi të kufizuara, të mërkurën në Dragash u organizua një tryezë e rrumbullakët, ku u kërkua më shumë vëmendje ndaj kësaj shtrese të popu...
 • Aksidentohet autobusi “Adio Turs”

  Rashkë - Autobusi i firmës “Adio Turs”, i cili po qarkullonte nga Dragashi për në Beograd, është aksidentuar, në mëngjesin e hershëm të së martës, pak pas orës 2:00, ku për pasojë kanë mbetur të lënduar 14 udhëtarë, nga gjithsejtë...
 • Serbët kanë gjetur parajsën në Shqipëri!

  Tiranë, 22 shkurt 2011 - Mbrojtësi serb, Vladimir Jasiq, asnjëherë nuk e kishte menduar se do të bëjë karrierë në ndonjërin nga klubet e Shqipërisë, aq më pak që nga kjo veprimtari sportive do të dalë i lumtur, i respektuar dhe i pagua...
 • Kafshimi i thonjve, rrezik për shëndetin!

  • Është goxha e pasjellshme, kur dikush i kafshon thonjtë në publik. Por, shumë më keq është kur e dimë se me këtë veprim dëmtojmë shëndetin, në shumë mënyra. Secilin që e pyesim për shkaqet e këtij veprim, thotë se këtë e bë...
 • Trajnohen blegtorët e trevës së Gorës!

  Dragash, 21 shkurt 2011 - Organizata HEIFFER, e cila synon shtimin e fondit të gjedheve me raca cilësore, kudo në vendet e varfra të të gjitha meridianëve, ka organizuar një trajnim me blegtorët e trevës së Gorës, anëtarë të OJQ “Vata...
 • Opojanët dhe goranët, kremtuan bashkë!

  Dragash, 18 shkurt 2011 - Shumë qytetarë shqiptarë, si dhe ata minoritarë nga treva e Gorës, janë tubuar të enjten në qendër të Dragashit, ku me këngë e valle e kanë kremtuar bashkë trevjetorin e pavarësisë së Kosovës. Fillimisht u ...
 • “Hidroregjioni” në hall me borxhlinjtë!

  Dragash, 15 shkurt - Kompania publike “Hidroregjioni”, njësia në Dragash, e cila menaxhon furnizimin e banorëve të qytezës dhe të disa lokaliteteve përreth me ujë të pijshëm, kohëve të fundit përballet me vështirësi të mëdha në ...
 • Furnizim më i mirë me barna esencialë!

  Dragash, 13 shkurt 2011 - Furnizimi me barna esencialë, në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Dragash, po përmirësohet çdo vit e me shumë. Këtë e bën të ditur drejtori komunal për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Ram...
 • Në Prizren, PDK dhe AAK bashkë!

  Prizren, 05 shkurt 2011 - Të shtunën, PDK-ja dhe AAK-ja kanë lidhur marrëveshje koalicioni në Komunën e Prizrenit. Marrëveshjen e kanë nënshkruar kryetari i Degës së PDK-së në Prizren, Ramadan Muja dhe kryetari i Degës së AAK-së nga P...
 • Omani njeh shtetësinë e Kosovën!

  Maskat, 04 shkurt 2011 - Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës, njoftoi të premten se Omani u bë shteti i 75-të që e njeh Kosovën, shtet të pavarur dhe sovran. Lajmin e ka konfirmuar zëvendësministrja në largim e Punëve të Jashtme, Vl...
 • Komisioni për regjistrimin e popullsisë, gati!

  Dragash - Komuna e Dragashit e ka të gatshëm Komisionin për Regjistrimin e Popullsisë, të cilin e përbëjnë tetë anëtarë, në krye me të parin e Komunës, Salim Jenuzin. Lajmin e ka konfirmuar, Avni Nebiu, drejtor i Drejtorisë komunale pë...
 • Ku shkoi vota ime?!

    Beqir BEQAJ - drejtor i përgjithshëm në Radio SHARRI Ku shkoi vota ime?!   • Ashtu siç edhe kishim paraparë, në një analizë paraprake, gjatë fushatës parazgjedhore, rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të dhjetorit, ...
 • Femrat - dekor në Kuvendin komunal!

  Dragash - Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka publikuar Fletënotimin, i cili përmban analizë dhe notim për punën individuale të 27 anëtarëve të Kuvendit të Komunës së Dragashit dhe subjekteve politike të përfaqësuara në këtë kuv...
 • KDI: Puna e LDK, AAK dhe LDD, nën zero!

  Prizren, 28 janar 2011 - Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka dhënë vlerësim negativ për kontributin e këshilltarëve të LDK-së, AAK dhe LDD-së në Kuvendin komunal të Prizrenit. Ndërkaq, ky institut, këshilltarin më të mirë, në t...
 • Goranët duan decentralizimin e Dragashit!

  Dragash, 27 janar 2011 - Subjektet politike të trevës së Gorës, në Dragash, tashmë publikisht shprehën se e duan decentralizimin e komunës së Dragashit dhe se do të veprojnë me gjithë mundësitë, që ta arrijnë këtë synim. Komuna e Dra...