• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Lajme BLIC - 17.12.2012

  Prizren - Në lagjen “Jeta e Re” në Prizren, në një aheng familjar, një person ka shkaktuar mbrëmë rrezik të përgjithshëm, duke shtënë me armë zjarri në ajër. Patrullat e policisë kanë reaguar mënjëherë dhe kanë arrestuar të d...
 • Zgjedhjet në degën e PDK-së, në Dragash!

  Dragash, 17 dhjetor 2012 - Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Dragash, të dielën ka mbajtur Kuvendin zgjedhor, ku kanë marrë pjesë edhe përfaqësues nga kryesia qendrore e PDK-së. Në këtë kuvend kanë marrë pjesë 75 delegat...
 • Lajme BLIC - 14.12.2012

  Dragash - Në komunën e Dragashit është shtuar numri i skamnorëve. Këtë e dëshmojnë statistikat nga Qendra për Punë Sociale në Dragash, sipas të cilave numri i familjeve që kërkojnë ndihmë sociale po vjen duke u shtuar. “Për shkak t...
 • Lajme BLIC - 12.12.2012

  Rahovec - Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Shqipërisë, Arben Imami, vizitoi të mërkurën Rahovecin, në cilësinë e “Qytetar nderi” të kësaj komune. “Do t'i hulumtojë mundësitë që Rahoveci të gjejë partnerë strategjik në Shq...
 • Lajme BLIC - 06.12.2012

  Prishtinë - Edhe mallrat që dedikohen për serbët e Kosovës, e që futen në pikat kufitare, në Jarinë dhe Merdare, do të paguajnë taksa dhe doganë. Kështu i ka thënë KTV-së ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Bajram Rexhepi, d...
 • Lajme BLIC - 05.12.2012

  Dragash - Komuna e Dragashit ka rreth dy muaj që ka mbetur pa inspektor komunal, pasi inspektori i mëparshëm, Astrit Baxhaku, ka kaluar në postin e përgjegjësit të Zyrës së regjistrimit civil. Për pasojë, përkujdesja ndaj ambientit, ndalim...
 • Lajme BLIC - 04.12.2012

  Mitrovicë - Komandanti i KFOR-it, gjeneral majori Volker Halbauer, në një takim që zhvilloi me kryetarin e Mitrovicës, Avni Kastratin, i ka komentuar edhe incidentet e fundit në lagjen “Kroi i Vitakut. Ai ka thënë se “kryetarët përgjegj...
 • Lajme BLIC - 03.12.2012

  Dragash - Këshilltarët opozitarë të Dragashit, të premten e kanë kritikuar raportin e shpenzimeve, për periudhën 9-mujore. Sipas tyre, shpenzimet për karburante, dreka e pije dhe disa pozicione të tjera, janë bërë pa nikoqirllëk, ndërka...
 • Lajme BLIC - 30.11.2012

  Suharekë - Ambasadori i Austrisë, Johann Brieger, dhe shefi i ADA-së në Kosovës, Chrisstiang Geosists, sot kanë vizituar komunën e Suharekës, ku fillimisht janë takuar me kryetarin e komunës, Blerim Kuçin, me të cilin kanë biseduar lidhur...
 • Lajme BLIC - 23.11.2012

  Dragash - Të hënën, më 26 nëntor, në shtëpinë e kulturës, në Dragash, duke filluar nga ora 12:30 minuta, organizohet manifestim i bujshëm kulturor, për nderë të 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Pjesë e manifestimit do të...
 • Lajme BLIC - 22.11.2012

  Mitrovicë - Policia e Kosovës i ka tërhequr njësitet speciale, të dërguara sot në Suhadoll të Mitrovicës, për shkak të tensioneve në teren, ku janë ndërprerë punimet në ndërtimin e shtëpive të shqiptarëve, në lagjen “Kroi i Vita...
 • Lajme BLIC - 21.11.2012

  Dragash – Në mesin e komunave të Kosovës, të cilat i kanë raportuar Ministrisë së Arsimit mbingarkesat e paraleleve me nxënës, është  edhe Komuna e Dragashit. Mbingarkesë të nxënësve, sipas Drejtorisë komunale të Arsimit, ka në gj...
 • Lajme BLIC - 20.11.2012

  Prizren - Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal i ka dërguar një shkresë ligjore Kryetarit të Komunës dhe Kryesuesit të Kuvendit të Prizrenit, në lidhje me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese për rastin e ndërtesave kolektive, në la...
 • Lajme BLIC - 14.11.2012

  Prizren - Hetues policor të Prizrenit, pas një pune hetimore të zhvilluar në rajonin e Prevallës, për arsye të disa vjedhjeve të rënda që ishin kryer në disa shtëpi, kanë identifikuar dhe arrestuar tre shtetas të Shqipërisë, për të c...
 • Lajme BLIC - 13.11.2012

  Prishtinë - Zyra për Informim e EULEX-it e ka konfirmuar arrestimin e shtetases gjermano-boshnjake, Natalie Velija Veliq, e dyshuar për aferën e përvetësimit të 1.4 milionëve, të dedikuara për pagesën e pasaportave biometrike. “Mbrëmë, ...
 • Lajme BLIC - 12.11.2012

  Dragash - Rreth tetëdhjetë nxënës të komunitetit boshnjak, nga klasat 10, 12 dhe 13, të cilët mësimin e ndjekin në shkollën e mesme “Ruzhdi Berisha”, në Dragash, prej dy ditësh nuk e kanë vijuar mësimin, për shkak të mungesës së ...
 • Lajme BLIC - 09.11.2012

  Prishtinë - Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, sot ka pranuar një letër nga homologu i tij nga Timori Lindor, Jose Luis Guterres, përmes së cilës është njoftuar se ky shtet e ka njohur pavarësinë e vendit tonë. “Kam nderin që ...
 • Lajme BLIC - 08.11.2012

  Prizren - Drejtoria e Punës dhe Mirëqenies Sociale e Komunës së Prizrenit, gjatë këtij viti ka finalizuar projektin e ndërtimit të 12 banesave për familjet e kategorive të dala nga lufta dhe atyre skamnore, në lagjen "Dardania 2". Ndërkoh...
 • Lajme BLIC - 06.11.2012

  Dragash - Të mërkurën, nga ora 09:00 deri në orën 12:00, komuna e Dragashit do të shkyçet nga rrjeti elektrik. Siç ka paralajmëruar koordinatorja e KEK-ut për marrëdhënie me media, Symrie Kika, mungesa e energjisë elektrike gjatë tre or...
 • Lajme BLIC - 05.11.2012

  Dragash - Në fshatin Bresanë, në trevën e Opojës, të dielën janë përkujtuar viktimat e masakrës serbe, të kryera para një shekulli. Siç u tha nga historianët që kishin ardhur enkas për këtë ceremoni, nga Tirana dhe Prishtina, masakri...