• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Lajme - BLIC

  Dragash - Sot, në sallën e Kuvendit Komunal të Dragashit, u organizua debati midis kandidatëve për kryetar të Komunës, nga të gjitha partitë politike.Në këtë debat, ka munguar kandidati nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Halim Shemsi...
 • Lajme - BLIC

  Dragash - Në kuadër të Fushatës Parazgjedhore, sot dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës mbajti tubimin qendror parazgjedhor, në Dragash.Në këtë tubim elektoral të LDK-së, kjo parti shprehu bindjen se, në zgjedhjet e nëntorit, do të dal...
 • Lajme - BLIC

  Prishtinë - Ligjvënës që drejtojnë Komisionin për integrime evropiane në Kuvendin e Kosovës dhe përfaqësues nga shoqëria civile, e kritikuan sot Qeverinë, për, siç thanë, nivelin e lartë të korrupsionitn, ndërsa Bashkimi i Sindikatav...
 • UNDP - Konkurs për dy vende pune

    KONKURS   • Programi për Zhvillim i Kombeve të Bashkuara (UNDP), në Kosovë, shpall konkurs për pranimin e dy (2) zyrtarëve vullnetarë të Kombeve të Bashkuara,  në kuadër të projektit “Mbështetja përgatitore e Zhvillimit të...
 • ATRC - Debat në Prizren

                                                          KONFERENCË PËR MEDIA “PLANIFIKIMI ME PJESËMARRJE” Prioritetet e banorëve të komunës së Prizrenit për vitin 2010-2011   A...
 • GIG ankohet ndaj komunës paralele!

  Krahas subjekteve politike shqiptare, edhe ato boshnjako-gorane, në forma të ndryshme, janë përfshirë në një fushatë intensive elektorale, ndonëse vërehet një rivalitet i theksuar, shpesh edhe me akuza të ndërsjella ndërpartiake, midis vetë...
 • Të mërkurën - LDD në studion tonë

  PARALAJMËRIM   Të mërkurën, më 28 tetor 2009, me fillim në orën 21:00, në studion tonë do të prezantojnë përfaqësuesit e degës së Lidhjes Demokratike të Dardanisë (LDD). Në kohën (me pagesë) që ka rezervuar shtëpia jonë inf...
 • Të enjten - Tubim madhështor i LDK-së

   NJOFTIM   Në kuadër të Fushatës Parazgjedhore, më 29 tetor, ditë e enjte, me fillim në orën 12:00, dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), mban tubimin qendror parazgjedhor në Dragash. Në këtë tubim elektoral të LDK-së, ...
 • Lajme - BLIC

  Dragash - Qendra e Trajnimeve dhe Burimeve për Avokim (ATRC), dje organizoi në Dragash një konferencë për media dhe qytetarë, në të cilën u bë prezantimi i draft-planifikimit me pjesëmarrje të qytetarëve, në të cilin draft janë evident...
 • Thaçi kërkon votën për Salim Jenuzin

    Vota juaj për PDK-në, është votë për ardhmërinë tuaj dhe fëmijët tuaj, u ka thënë kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hashim Thaçi, banorëve të pesë fshatrave opojane, të cilat i vizitoi të dielën. Në vazhdën e fus...
 • Të premten - Debat Publik

  PARALAJMËRIM Të premten, më 30 tetor 2009, me fillim në orën 14:00, në sallën e Kuvendit Komunal të Dragashit, organizohet Tryezë e rrumbullakët me kandidatët nga të gjitha partitë politike, të cilët garojnë për kryetar të Komunë...
 • Lajmet - BLIC

  Bresanë - Në fshatin Bresanë, të dielën pas dite, një zjarr i furishëm e ka mbërthyer një plevicë, të cilën e ka gllabëruar brenda pak minutash.Shërbimi i Zjarrfikësve nga Dragashi dhe qytetarë të shumtë, kanë penguar shtrirjen e zjarri...
 • Fëmijëve - jo paracetamol, pas vaksinës!

  Pragë, 25 tetor 2009 - Nëse fëmijëve u jepet paracetamol, pas vaksinimit, me qëllim që të parandalohet temperatura, mund të vijë deri tek zvogëlimi i krijimit të efektit mbrojtës në organizmin e tij. Së fundmi, është realizuar një st...
 • Produktet e qumështit na humbin peshën!

  Ushqimi i pasur me produkte të qumështit, mund të ndihmojë në largimin e kilogramëve të tepërt, pohojnë shkencëtarët australianë. Në një studim shkencorë, disa nga pjesëmarrësit i janë nënshtruar dietës me pak kalori, ndërsa të t...
 • Të dielën - Panairi i Bujqësisë në Opojë

  PANAIRI I DYTë BUJQëSOR I REGJIONIT Të SHARRIT L a j m ë r i m Lajmërohen të gjithë qytetarët e regjionit të Sharrit, se më datën 25 tetor 2009, në Opojë, në oborrin e ish-kazermës së TMK-së, te pishat, në fshatin Zym, do të mbahet pa...
 • AAK-ja shpalosi programin elektoral

   Me AAK-në, Sharri do të hyjë në radhën e komunave të zhvilluara. Këtë e ka premtuar kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në hapjen zyrtare të fushatës Parazgjedhore në Dragash. Lideri i AAK-së, me bashkëpun...
 • Të shtunën - Vrapimi i kuajve në Mejdan

   Dragash, 23.10.2009 - Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Dragash, në kuadër të fushatës Parazgjedhore, organizon garën e vrapimit të kuajve, si pjesë e garave tradicionale në trevën e Opojës. Siç bën të ditur Shtabi Zgjedhor ...
 • PDK-ja hapi zyrtarisht fushatën në Dragash

  Dragash - Me Salim Jenuzin, Dragashi do të bëhet edhe më i bukur. Kështu e ka nisur fjalimin e tij, Enver Hoxhaj, ministër i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, teksa promovonte kandidatin e PDK-së për kryetar të Dragashit. Ai premtoi se, të gj...
 • Lajme - BLIC

  Dragash - Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Dragash, sot hapi zyrtarisht fushatën parazgjedhore, ku bëri shpalosjen e programit lokal për mandatin katërvjeçar.Në këtë tubim, morën pjesë edhe dy ministra të kabinetit Thaçi, Enver Hox...
 • Të dielën - Hashim Thaçi në Opojë

    Dragash, 22.10.2009 - Në kuadër të Fushatës Parazgjedhore, më 25 tetor, ditë e diel, me fillim në orën 14:00, komunën tonë do ta vizitojë kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të tij partia...