• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Lajme BLIC - 02.11.2012

  Prishtinë - Kryetarja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se komuniteti nacional malazez do të njihet në Kushtetutën e Kosovës dhe, në këtë mënyrë, do të hiqen pengesat për vendosjen e marrëdhënieve të plota diplomatike me Malin e Z...
 • Lajme BLIC - 01.11.2012

  Prishtinë - Kryeministri Thaçi, sot i ka njoftuar deputetet e Kuvendit të Kosovës, lidhur me takimin që ka zhvilluar me homologun e tij serb, Ivica Daçiq. Ai tha se ky proces ka nisur, me mbështetje të fuqishme të SHBA-ve dhe BE-së dhe se bi...
 • Lajme BLIC - 31.10.2012

  Prishtinë - Sekretarja amerikane e shtetit, Hilari Klinton, ka deklaruar sot në Prishtinë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin dialogun politik, mes Kosovës dhe Serbisë. Ajo potencoi se kryeministri Thaçi ka marrë një hap të rre...
 • Lajme BLIC - 29.10.2012

  Prishtinë - Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektbuxhetin për vitin 2013 dhe, të njëjtin, do ta procedojë për aprovim në Kuvendin e Kosovës. Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka bërë prezantimin e Projektbuxhetit për vitin 2013, i cil...
 • Lajme BLIC - 23.10.2012

  Prishtinë – Rreth 300 aktivist të lëvizjes Vetëvendosje kanë protestuar edhe sot në Prishtinë, për arsyen, siç thanë ata, dhunës së djeshme policore ndaj pjesëmarrësve të tyre. Në krye të protestës ishin deputetët e Kuvendit të K...
 • Lajme BLIC - 22.10.2012

  Dragash - Dita e parë e Kurban Bajramit do të jetë të premten, më 26 tetor. Kështu ka vendosur Bashkësia Islame e Kosovës, e cila e ka njoftuar edhe publikun, përmes një komunikate për shtyp. Këtë e ka konfirmuar për radion tonë edhe Ba...
 • Lajme BLIC - 18.10.2012

  Bellobrad - Në kuadër të manifestimeve që po organizohen nëpër trevat shqiptare, për ta shënuar 100 vjetorin e pavarësimit të shtetit shqiptar, një manifestim i tillë do të organizohet edhe në fshatin Brrut, nga Shkolla Fillore dhe e Mes...
 • Lajme BLIC - 17.10.2012

  Suharekë - Një aksident me pasoja fatale ka ndodhur mbrëmë, në fshatin Dubravë të Suharekës, njoftoi policia rajonale e Prtizrenit. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:20, në aksin rrugor Suharekë – Mushtisht, në fshatin...
 • Lajme BLIC - 15.10.2012

  Dragash – Në prag të fundjavës që lamë pas, dega e Kryqit të Kuq të Kosovës, në Dragash, ka shënuar Ditën ndërkombëtare për Reduktimin e Fatkeqësive. Me këtë rast, vullnetarët e Kryqit të Kuq të Kosovës kanë bërë shpërndarje...
 • Lajme BLIC - 12.10.2012

  Prizren - Një tjetër vrasje ka ndodhur mbrëmë, e cila i ka tronditur qytetarët e Prizrenit. Pas një shkëmbimi zjarri, në mes të dy grupeve, Qazim Braha 36 vjeçar, ka mbetur i vrarë në vend, me një plumb në ballë, ndërsa është plagosu...
 • Lajme BLIC - 11.10.2012

  Dragash - Në kuadër të shënimit të “Ditës Ndërkombëtare të Vajzave fëmijë”, datë kjo që për herë të parë hyn në kalendarin e Kombeve të Bashkuara, si ditë e luftës kundër martesave të parakohshme, UNFPA ka shtjelluar këtë ...
 • Lajme BLIC - 10.10.2012

  Dragash - Të enjten, më datën 11.10.2012, në nënstacionin elektrik “Dragashi”, prej orës 11:00 deri në orën 14:00, do të shkyçet dalja e largpërçuesit në drejtim të fshatit Rapçë. Këtë e ka bërë të ditur KEK-u, përmes zyr...
 • Lajme BLIC - 08.10.2012

  Tiranë - Një ish i burgosur politik, i ka vënë sot flakën vetes, në shenj proteste, duke tërhequr kështu vëmendjen e publikut, pas 16 ditë greve urie. Mësohet se fjala është për grevistin, Gjergj Ndreca, ndërkohë që ish të burgosurit...
 • Lajme BLIC - 05.10.2012

  Dragash – Të shtunën, më datën 06.10.2012, në nënstacionin elektrik “Dragashi”, prej orës 11:00 deri në orën 14:00, do të shkyçet dalja në drejtim të fshatit Rapçë. Këtë e ka bërë të ditur KEK-u, përmes zyrtares Syrmie Ki...
 • Lajme BLIC - 04.10.2012

  Prishtinë - Është nënshkruar Memorandumi i Mirëkuptimit për Programin "Planet Lokale të Trashëgimisë Kulturore 2012‐2015", mes Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Cultural Heritage Without Borders, Ministrisë së Ambientit dhe ...
 • Lajme BLIC - 03.10.2012

  Prizren - Një i vrarë dhe një i plagosur, është bilanci i një zënke që ka ndodhur mbrëmë, rreth orës 21:00, në fshatin Atmaxhë të Prizrenit. Në incidentin mes dy familjeve, është vrarë Zejni Gashi (52), ndërsa Flamur Gashi (30) ka...
 • Lajme BLIC - 02.10.2012

  Dragash - Dy fshatarë të Kërstecit, në trevën e Gorës së Dragashit, janë arrestuar, si të dyshuar për zjarrvënie të qëllimshme në malin e Koritnikut. Ata janë intervistuar nga policia e Dragashit dhe më pas janë lënë të lirë, por ...
 • Lajme BLIC - 01.10.2012

  Dragash - Sapo është përmirësuar moti, pas shirave dhe rënies së temperaturave, gjatë ditës së sotme, mali i Koritnikut serish është kapluar nga zjarri. Zyrtarët komunalë dhe ata të Njësitit të Zjarrfikësve, i thanë radios sonë se d...
 • Lajme BLIC - 27.09.2012

  Rahovec - Në fshatin Krushe e Madhe, supozohet se janë gjetur eshtra njerëzish. Këtë e ka komunikuar kryeplaku i këtij fshati, Kadri Dellova, i cili ka thënë se eshtrat janë gjetur në një shtëpi të djegur, nga e cila më herët janë gjet...
 • Lajme BLIC - 26.09.2012

  Suharekë - Aleanca Kosovare e Biznesit ka marrë pjesë sot në përcjelljen e kontingjentit të parë të këpucëve për eksport në Itali, nga një fabrikë private e Suharekës. Kjo kompani punëson 150 punëtorë dhe ka kapacitet të prodhimit, ...