• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Lajme BLIC - 25.09.2012

  Prizren - Në kuadër të monitorimit të punës së ekzekutivit të komunës së Prizrenit, Organizata “EC Ma Ndryshe” ka hasur në një rast, i cili është shqetësues. Sipas kësaj organizate, paratë publike investohen në një hapësirë, e ...
 • Lajme BLIC - 24.09.2012

  Dragash - Korporata Elektro-energjetike e Kosovës (KEK), ka bërë të ditur se të martën Dragashi do të shkyçet nga rrjeti elektrik për dy orë, nga ora 10:00 deri në orën 12:00. Mungesa e energjisë do të pasoj, pasi pa  furnizim me energj...
 • Lajme BLIC - 21.09.2012

  Prishtinë - Kosova ka 1.739.825 banorë rezident, duke përjashtuar këtu pjesën veriore. Ky është rezultati përfundimtar, të cilin e publikoi sot Enti i Statistikave të Kosovës. Procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare dhe ...
 • Lajme BLIC - 20.09.2012

  Suharekë - Mbrëmë në Suharekë ka ndodhur një tentim vjedhje, në një shtëpi banimi. Policia njofton se tre persona të dyshuar kishin hyrë në këtë shtëpi dhe kishin përgatitur gjësende të vlefshme për t’i vjedhur, mirëpo e tërë p...
 • Lajme BLIC - 19.09.2012

  Prizren - Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, deponoi kallëzim penal pranë Prokurorisë Komunale, kundër kryesuesit të Kuvendit Komunal të Prizrenit, Nijazi Kryeziut. Sipas Vetëvendosjes, Kryeziu denoncohet për shpërdorim të detyrës zyrtare ...
 • Lajme BLIC - 18.09.2012

  Shkodër – Sot është inauguruar hidrocentrali i Ashtës, në rrethin e Shkodrës, i cili do të prodhojë energji elektrike për 100 mijë familje, duke i sjellë vendit energji të mjaftueshme për të përballuar emergjencat. Ky hidrocentral ës...
 • Lajme BLIC - 17.09.2012

  Dragash – Sensibilizimi i qytetarëve të trevës së Gorës për pjesëmarrje në vendimmarrje, ishte temë për debat, të cilin e organizoi Organizata rinore nga Krusheva e Gorës, në kuadër të një projekti që po e mbështet Fondacioni Kosov...
 • Lajme BLIC - 14.09.2012

  Suharekë – Derisa politika kosovare flet për liberalizim vizash, qytetarët e rëndomtë tentojnë që në rrugë ilegale të emigrojnë në shtetet e BE-së, në kërkim të punës dhe një jete më të mirë, pavarësisht se përballen me rreziq...
 • Lajme BLIC - 13.09.2012

  Dragash - Korporata Elektro-energjetike e Kosovës (KEK) ka njoftuar shkyçje të energjisë për sot, nga ora 10:00 deri në orën 14:00, pasi pa energji elektrike do të ngelën nënstacionet “Dragashi” dhe “Dikanca”. Sipas njoftimit të KEK...
 • Lajme BLIC - 03.09.2012

  Prishtinë - Kryetarja e Republikës, Atifete Jahjaga, uroi sot nxënësit dhe mësimdhënësit, për fillimin e vitit të ri shkollor 2012/2013. Në mes tjerash, në urimin e Jahjagës thuhet se shkolla shqipe ka njohur vite të rënda të punës së...
 • Lajme BLIC - 31.08.2012

  Malishevë – Të enjten, pak pas orës 10:00, një numër banorësh të fshatit Bellanicë e kanë bllokuar për gjysmë ore trasenë e autostradës, në periferi të fshatit, me arsyetim se atyre nuk u është plotësuar kërkesa, për të ngritur ...
 • Lajme BLIC - 30.08.2012

  Dragash - Për shkak të punimeve, rreth vendosjes së transformatorit energjetik, në bazamentin e nënstacionit “Prizreni II”, nga ora 10:45 deri në orën 12:05, nuk ka pasur energji elektrike në komunën e Dragashit. Koordinatorja e KEK-ut p...
 • Lajme BLIC - 29.08.2012

  Dragash - Autoritetet përgjegjëse për shuarjen e zjarreve, shprehen optimistë, pasi që temperaturat tashmë kanë shënuar rënie. Megjithatë, sipas tyre, në shumë pjesë malore të Kosovës ka ende zjarre aktive, por me një intensitet më t...
 • Urime Dita e Çlirimit - 2012

    “Urime Dita e Çlirimit” • Urimet më të përzemërta, me rastin e Ditës së Çlirimit të komunës së Dragashit, ditë kjo, kur secili që vajtonte për largimin nga vatra e tij, i detyruar nga një fuqi e tmerrshme, kthehej me plotë gë...
 • Posteri për 100 vjetorin e pavarësisë!

  Tiranë, 09 qershor 2012 - Dizejnatori nga Suhareka, Refki Gollopeni, u nderua me çmimin e parë për posterin promovues të 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Në konkursin e shpallur nga Galeria Kombëtare e arteve, në Tiranë, juria...
 • Vetëdorëzohet, Nijazi Ajupi!

  Dragash, 07 qershor 2012 - I dyshuari për vrasje të dyfishtë, në fshatin Zym të Dragashit, Nijazi Ajupi, 42 vjeçar, sot është vetëdorëzuar në policinë e Prizrenit. Lajmin e ka konfirmuar zyrtari për informim i policisë rajonale në Priz...
 • Dy të vrarë, në Zym të Dragashit!

  Dragash, 31 maj 2012 - Një mashkull dhe një femër janë vrarë të enjten në mëngjes, në fshatin Zym të Dragashit. Lajmin e ka konfirmuar edhe policia, duke mos dhënë detaje për motivin e kësaj ngjarje trishtuese për këtë trevë. Sipas ...
 • Goranët pajisen me pasaporta bullgare!

  Sofje, 22 mars 2012 - Autoritetet bullgare kanë nisur një fushatë për pajisjen e komunitetit goran me shtetësi dhe pasaporta bullgare. Agjencia e lajmeve INA, duke cituar burime të sigurta nga ekzekutivi bullgarë, pohon se përfaqësues të Qe...
 • Gjykohen, Salim Jenuzi dhe Lulzim Rifaj!

  Dragash, 21 mars 2012 - Zyrtarët më të lartë të Dragashit, kryetari Salim Jenuzi dhe kryesuesi i Kuvendit, Lulzim Rifaj, nuk e kanë pranuar fajësinë në Gjykatën e Qarkut në Prizren. Të hënën është mbajtur seanca e konfirmimit të akta...
 • Sot - ditë zie në Kosovë

  Prishtinë, 13 shkurt 2012 - Presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga, e ka shpallur ditën e hënë, ditë zie shtetërore, në nderim të anëtarëve të familjeve Reka, që pësuan në fatkeqësinë natyrore në fshatin Restelicë të komunës s...