• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Qeveria e Kosovës bllokon mallrat serbe!

  Prishtinë, 20 korrik 2011 - Me propozimin e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar vendimin për zbatimin e masave të reciprocitetit, në shkëmbimin tregtar me Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën...
 • ProCredit Bank, më e mira në Kosovë!

  Prishtinë, 12 korrik 2011 - Për të dytin vit me radhë, revista prestigjioze që analizon tregjet financiare në botë “Euromoney”, i ka dhënë ProCredit Bankës çmimin “Banka më e mirë në Kosovë 2011”. Çmimet që ndan “Euromoney...
 • Serbët “blejnë” nuse shqiptare!

  Rashkë, 11 korrik 2011 - Dhjetëra të rinj serbë, kohët e fundit po martohen me shqiptare të reja nga zonat veriore të Shqipërisë. Media serbe e sheh këtë si një nga temat më të kërkuara në Serbi, e që thuhet se ky fenomen po shkon gj...
 • Adelina Ismaili, është gjallë!

  Prishtinë, 07 korrik 2011 - Adelina Ismaili është kthyer nga turneu, në Amerikë, është gjallë sigurisht, edhe pse dolën fjalët për vdekjen e saj. Është shumë e sinqertë, me një dozë humori në vete. Thotë se ishe për të tretën ...
 • Schwartz: Fuad Ramiqi ka lidhje me Hamasin!

  Prishtinë, 01 korrik 2011 - Njëri nga organizatorët e protestës për ndërtimin e xhamisë, në qendër të Prishtinës, i cili tashmë është promovuar nga protestuesit e besimit islam si lider, Fuad Ramiqi, po akuzohet nga një gazeta...
 • Subvencionohen fermerët e Opojës!

  Dragash, 28 qershor 2011 - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit rural (MBPZHR), ka filluar të martën subvencionimin për fermerët e komunës së Dragashit, saktësisht, ata nga treva e Opojës. Këtë e bëri të ditur sot, Flamur Sy...
 • Resul Jusufi, në mbrojtje të ambientit!

  Dragash, 24 qershor 2011 - Bërlloku i hedhur pa kontroll afër një kontejneri të përmbysur, si dhe mbeturina të tjera të ricikluara, me një mbishkrimin “Ku e ka vendin bërlloku”, janë pjesë e një performanse, të cilën aktori i njohur...
 • Vetëvendosje, do t’i largojë hajnat!

  Prishtinë, 22 qershor 2011 - Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, në protestën e së mërkurës në Prishtinë, me moton “Kundër hajnisë”, deklaroi se shteti duhet të lirohet nga pushteti aktual dhe hajnat. Albin Kurti, me xhepat e nxjer...
 • Policia shqiptare urdhërohet për mirësjellje!

  Tiranë, 15 qershor 2011 - Ministri i Punëve të brendshme i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka porositur policinë që të jenë të kujdesshëm me turistët, duke kërkuar nga çdo pjesëtar i policisë etikë komunikimi, si një nga elementët thelb...
 • KDI i jep notë të dobët kryesuesit, Rifaj!

  Dragash, 13 qershor 2011 - Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka dhënë vlerësimin e vet për punën e Kuvendit komunal të Dragashit, gjatë muajit maj. Në raportin e këtij instituti, konsiderohet shqetësues qëndrimi i kryesuesit të KK-s...
 • Policia arreston dy femra hajdute!

  Suharekë, 09 qershor 2011 - Pas një hetimi intensiv, të cilin e kishte zhvilluar Njësiti hetimor nga Stacioni policor në Suharekë, janë arrestuar tre persona të dyshuar, në mesin e të cilëve dy femra. Të arrestuarit, dyshohet se gjatë k...
 • Kosova aplikon viza për shtetet problematike?

  Prishtinë, 08 qershor 2011 - Autoritetet e Kosovës janë duke shqyrtuar efektet politike dhe ekonomike, për ta krijuar listën e shteteve, ndaj të cilave do të aplikohej regjimi i vizave. Kështu njoftuan përfaqësues të Qeverisë, ndërkaq an...
 • Tjerrtorja “Remateks” vazhdon suksesin!

  Dragash, 02 qershor 2011 - Tjerrtorja e leshit “Remateks” në Dragash, e cila dy vjet më parë e rifilloi prodhimin me rreth 40 punëtorë, me një kapacitet që asokohe trajtohej si kozmetikë, pas një pune mjaft të suksesshme, tashmë ka arr...
 • Vazhdon “Festivali Rinor - 2011”

  Dragash - Në vigjilje të festave të majit, Ditës së Evropës dhe të Dialogut Evropian, në Shtëpinë e Kulturës, në Dragash, po vazhdon “Festivali Rinor”, i cili ka filluar të martën. Ky manifestim kulturor, të cilin për çdo vit ...
 • Preferohet buxhetimi me pjesëmarrje!

  Dragash, 25 maj 2011 - Buxhetimi me pjesëmarrje të gjerë, kriteret, zbatimi dhe prezantimi i tij, ishin temë e debatit, të mërkurën, në trajnimin e organizuar, nga ATRC-ja, me zyrtarët komunalë dhe shoqërinë civile në Dragash. Nora Susur...
 • Mjedrat, burim i mbijetesës në Dragash!

  Dragash, 18 maj 2011 - Kultivuesit e mjedrave në komunën e Dragashit, e konsiderojnë mjaft të leverdishme marrjen me këtë veprimtari. Shumë prej tyre, të mbështetur nga firma private “Hit-Flores”, kanë mbjellë sipërfaqe të konsiderue...
 • Skandali i policisë në portin e Durrësit!

  Durrës, 15 maj 2011 - Policia kufitare e Shqipërisë, në portin e Durrësit, ka kthyer prapa një familje shqiptare nga Kosova, e cila kishte zbarkuar në këtë port detar, për të vazhduar rrugën drejtë Kosovës. Arsyeja e kthimit ishte se ç...
 • Bizneset e Dragashit, me shumë halle!

  Dragash, 12 maj 2011 - Prej afërsisht 800 bizneseve të regjistruara në komunën e Dragashit, aktive janë rreth 700 prej tyre, ndërkaq ka edhe të atilla që vetëm figurojnë në letër. Kur kihet parasysh fakti se shumica e tyre janë punëtori...
 • Shqipëria nuk u vlerësua në “Eurovision”!

  Dyseldorf, 11 maj 2011 - Evropianët nuk e ndien pasionin e Aurela Gaçes, e cila nuk u votua mjaftueshëm për këngën e saj “Feel the Passion”. Kështu, këngëtarja Gaçe nuk arriti ta siguroj një vend në finalen e së shtunës të këtij e...
 • Shqiptarja, Miss Norvegjia?!

  Oslo - Shqiptarja e lindur në Oslo të Norvegjisë, Arita Fejzullahu, konsiderohet si njëra ndër kandidatet potenciale për të rrëmbyer kurorën e më të bukurës në këtë shtet skandinav. Arita, me prejardhje nga Gostivari i Maqedonisë, ësh...