• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Policia e Kosovës ia mësynë veriut!

  Prishtinë, 10 maj 2011 - Policia e Kosovës pritet t’ia mësyjë veriut, në javën e tretë të muajit maj. Atje synohet të goditen rrjetet kriminale, në bazë të një plani operativ, ku do të vendosej rendi dhe ligji. Drejtori i përgjithsh...
 • Në Dragash fillojnë projektet kapitale!

  Dragash, 08 maj 2011 - Realizimi i projekteve kapitale, të planifikuara për sivjet, nis me asfaltimin e tri rrugëve lokale në trevën e Gorës, si dhe asaj të Qendrës së Biznesit, me një gjatësi prej rreth 8 kilometrash, për të cilat nga b...
 • Goranët kremtojnë ditën e tyre!

  Dragash, 07 maj 2011 - Goranët, kryesisht të rinj, janë tubuar të premten në vendin e quajtur “Vllashko”, afër fshatit Vraniç, në Gorë të Dragashit, për të shënuar 6 Majin, Ditën e tyre. Kjo festë e zyrtarizuar nga parlamenti i Kos...
 • “Bresana” u shpërblye me çmimin “Malësori”

  Gjonaj, 07 maj 2011 – Ashtu siç edhe kishin shpresuar anëtarët e SHKA “Bresana”, nga fshati me po të njëjtin emër në Opojë, rezultoi se vlerat e kësaj treve shqiptare, në komunën e Dragashit, vlerësohen lartë nga ekspertët kulturo...
 • Deponia e Dragashit rrezikon të mbyllet!

  Dragash, 04 maj 2011 - Para gjashtë vitesh, kur me një investim nga BE-ja që kapte shumën rreth dy milionë e gjysmë euro, u ndërtua deponia e re në komunën e Dragashit, qytetarët shpresuan se nuk do të rrezikohen më nga mbeturinat. Mjeris...
 • Ambienti të mbrohet e jo vetëm të pastrohet!

  Dragash, 22 prill 2011 - Bashkim Susurit, zyrtar në përfaqësinë e UNDP-së në Dragash, çdo ditë i mungojnë trëndafilat dhe lulet e tjera që i mbjell në kopshtin, para zyrave të kësaj organizate ndërkombëtare. Thotë se i dhimbsen, por ...
 • Zyra e Komuniteteve dhe e Kthimit, ndaras!

  Dragash, 14 prill 2011 - Asambleja komunale e Dragashit nuk e ka miratuar Projekt-Rregulloren e Qeverisë së Kosovës për bashkimin e Zyrës së Komuniteteve me atë të Kthimit. Siç pohojnë drejtuesit e këtyre zyrave, ato, si të ndara, edhe m...
 • Punëtorët teknikë, ndihen të mashtruar!

  Dragash - Ndonëse janë rritur pagat e punëtorëve publik, mbi 60 punëtorë teknikë të shkollave të Dragashit ndihen të mashtruar. Sipas tyre, ky anashkalim për ta është pasojë e një loje që ata nuk e kuptojnë. Ata thonë se më herët k...
 • Paraburgoset Blerim Kuçi – Reagon AAK-ja!

  Prishtinë, 05 prill 2011 - Gjykata e Qarkut në Prishtinë, pas marrjes në pyetje, i ka shqiptuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh kryetarit të Komunës së Suharekës, Blerim Kuçi, i cili refuzoi që të dëshmojë në rastin Limaj, të dys...
 • AKR-ja e prish koalicionin me PDK-në!

  Dragash, 05 prill 2011 - Drejtuesit e AKR-së, në Dragash, kanë bërë të ditur se e kanë prishur koalicionin qeverisës, mes tyre dhe PDK-së. Siç thuhet në njoftimin publik të degës së AKR-së, ky veprim është marrë për shkak se ësht...
 • Kosava paditet nga një banor i saj!

  Dragash, 02 prill 2011 - Çështja e hyrjes në oborrin e shkollës së fshatit Kosavë, në Opojë të Dragashit, ka kaluar në gjykatë, shkaku se askush nuk merr përgjegjësinë për mosrespektim të një marrëveshje që është arritur mes një...
 • Aksidenti rezultoi me fatalitet!

  Duhël, 02 prill - Si pasojë e aksidentit të rëndë që ndodhi të mërkurën, në rrugën Prizren - Prishtinë, pak kilometra nga “Qafa e Duhlës”, drejtuesi i automjetit, M. Martinaj (30), ka ndërruar jetë në QKUK, në Prishtinë. Këtë e...
 • "Kryetari i Gorës" e ka braktisur Kosovën?!

  Vraniç, 26 mars 2011 - Abdi Alija, kryetar i të ashtuquajturës "Komuna e Gorës", e cila vepron nën juridiksionin e Serbisë, është larguar nga vendlindja, bashkë me familjen e tij, ndërkohë që policia thotë se ai është dashur të ...
 • Opojanët në mbrojtje të Fatmir Limajt!

  Dragash - Me flamuj dhe pankarta, me të cilat kërkohej “liri për luftëtarët”, qindra qytetarë të komunës së Dragashit, të prirë nga veteranët e OVL të UÇK-së, protestuan të mërkurën, përgjatë rrugës qendrore të Dragashit, ...
 • Autostrada gëlltit gjysmën e buxhetit!

  Prishtinë - Gati gjysmën e buxhetit të Kosovës, për investime kapitale, sivjet do ta gllabërojë autostrada, Vërmicë - Merdar. Saktësisht prej 572 milionë euro, sa janë ndarë për investime kapitale, 225 milionë do të shkojnë për ndër...
 • Dragashi bëhet me Parlament rinor!

  Dragash - Me qellim të dinamizmit të rolit të të rinjve, në të gjitha poret e shoqërisë, të premten në Dragash u bë konstituimi i Parlamentit Rinor për këtë komunë, nën përcjelljen e procesit nga drejtuesit e Parlamentit rinor të Kos...
 • Rinia e Dragashit parandalon trafikimin!

  Dragash, 18 mars 2011 - Me qëllim të parandalimit të dukurisë së trafikimit me qenie njerëzore, të mërkurën ka filluar trajnimi katërditor, si projekt i organizuar nga Qendra Rinore në Dragash, mbështetur nga shoqatat AED, IOM dhe USAID. ...
 • Debate rreth regjistrimit të popullsisë!

  Dragash, 14 mars 2011 - Me qëllim të sensibilizimit të popullatës, rreth rëndësisë së regjistrimit të popullsisë, ATRC- ja, në partneritet dhe mbështetje të REKOS-it, si dhe Entit Statistikor të Kosovës, në fshatin Bresanë të Opojë...
 • Ekspozohen veshjet tradicionale gorane!

  Dragash, 14 mars 2011 - Femrat nga treva e Gorës së Dragashit, të dielën kanë hapur ekspozitën e punëdoreve artizanale, veshjeve tradicionale dhe prodhimeve vendore, e cila është përcjellë me interesim edhe nga femrat e rajonit të Prizren...
 • Kërkohet riaktivizimi i AK-së!

  Dragash, 09 mars 2011 - Përfaqësuesit e Asociacionit të Komunave të Kosovës (AK) dhe zyrtarët lokal të Dragashit, në takimin e tyre të përbashkët, kanë shtruar nevojën e aktivizimit të këtij asociacioni, ngase, siç u tha në takim, ko...