• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Arkivi

Filtra 

 • Rinia e Dragashit formoi Këshillin e vetë!

  Dragash, 26 janar 2011 - Me qëllim të fuqizimit të aktiviteteve rinore, Organizatat Joqeveritare Rinore të komunës së Dragashit, të mërkurën formuan Këshillin e Veprimit Rinor Lokal, i cili do të bashkërendis aktivitetet rinore në këtë...
 • Aksidentohet fëmija, buzezasit reagojnë!

  Buzez, 24 janar 2011 - Aksidentimi në trafik i një 4-vjeçari, që ka ndodhur të mërkurën pasdite, në rrugën rajonale, në fshatin Buzez të Opojës, i ka indinjuar banorët e këtij fshati, të cilët, përmes një reagimi për media, kanë k...
 • Kufiri me Maqedoninë, në duart e policisë!

  Dragash - Policia Kufitare e Kosovës mori të shtunën kontrollin e një pjesë të kufirit me Maqedoninë, në jug të Dragashit. Në një ceremoni të veçantë u nënshkrua një marrëveshje mbi dorëzim-pranimin e përgjegjësisë për këtë pjesë ...
 • Rugova, figurë kyçe e historisë kosovare!

  Prishtinë, 21 janar 2011 - Presidenti i ndjerë i Kosovës, Ibrahim Rugova, mbetet një nga figurat më të respektuara, i cili kishte organizuar lëvizjen politike më të madhe shqiptare në Kosovë dhe ishte angazhuar për një projekt politik fi...
 • “Flaka e Janarit” në Kosavë dhe Llopushnik!

  Dragash - Në kuadër të manifestimit tradicional “Flaka e Janarit”, kushtuar dëshmorëve të kombit, vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zekës, Shoqata Kulturore “Ymer Prizreni” organizoi në fshatin Kosavë dhe në Llopushni...
 • Në Kuk të Opojës digjet pishnaja!

  Kuk, 19 janar 2011 - Në orët e pasdites, të martën në pyllin e fshatit Kuk të Opojës ka shpërthyer një zjarr, i cili e ka përfshirë edhe terrenin e mbjellë me pisha, pak vjet më parë. Për shuarjen e zjarrit janë organizuar vetë banor...
 • Shkollat e Gorës, vazhdojnë me të vjetrën!

  Dragash, 19 janar 2011 - Përkundër tolerancës që iu bën goranëve pushteti kosovar, duke pritur me vjet të tëra që procesi mësimor në trevën e Gorës të normalizohet plotësisht, kjo gjë nuk po ndodhë vetvetiu. Për më tepër, në disa...
 • Dragashi kundër raportit të Dik Martit!

  Dragash, 18 janar 2011 - Me iniciativën e organizatave të dala nga lufta, edhe në Dragash u organizua aksioni për nënshkrimin e peticionit kundër raportit të Dik Martit. Ky aksion, i organizuar në hapësirën publike të qytezës së Dragashi...
 • MEKA – sukseset dhe vështirësitë!

  Plavë - Industria e Mishit “Meka”, në fshatin Plavë të Dragashit, pavarësisht vështirësive me të cilat ballafaqohet, siç janë furnizimi jostabil me energji elektrike, rruga jo e përshtatshme që lidhë këtë komunë me botën, si dhe s...
 • Suksesi i nxënësve, jo ai që dëshirohet!

  Dragash - Në të gjitha shkollat e komunës së Dragashit dhe, në përgjithësi, rajonit të Prizrenit, gjysëmvjetori i dytë filloi mbarë. Të dhënat nga terreni bëjnë me dije së kudo nëpër shkolla, mësimi ka filluar pa asnjë pengesë tek...
 • Nevojtarët e ndien dorën e Kryqit të Kuq!

  Dragash, 10 janar 2011 - Kryqi i Kuq i Kosovës, dega në Dragash, ka bërë të ditur se, në prag të festave të fundvitit iu ka dalë në ndihmë pesëdhjetë familjeve nevojtare, të cilat vazhdojnë të mbesin shtresa më e rrezikuar e shoqëri...
 • Imran Hajrullahu, shëndoshë e mirë!

  Augsburg, 08 janar 2011 - Siç kanë mësuar burimet tona, i lënduari në aksidentin e së enjtes, në Gjermani, njëri nga drejtuesit e autobusit, Imran Hajrullahu, nga fshati Bresanë e Opojës, është shëndoshë e mirë dhe se të premten ka bi...
 • Teknikët e shkollave, nuk i morën shujtat!

  Dragash, 06 janar 2011 - Përderisa shërbyesit civilë të Komunës e kanë marrë kompensimin, në emër të shujtës për nëntë muajt e kaluar, gjithsejtë 62 punëtorë teknikë të shkollave në komunën e Dragashit, kanë ngelë të dëshpër...
 • Katari njohu shtetësinë e Kosovës

  Prishtinë, 05 janar 2011 - Katari është shteti i parë për këtë vit, që e ka njohur vendin tonë shtet të pavarur dhe sovran. Njoftimi për njohjen e Kosovës nga ky shtet arab erdhi nga ambasada e Kosovës në SHBA, e cila ka bërë të ditu...
 • Gëzuar !!!

      Të nderuar,   Urimet më të përzemërta, me rastin e ndërrimit të motmoteve, ju dërgojmë nga Radio SHARRI... gjithnjë duke shpresuar se viti 2011 do të jetë shumë më i mbarë se sa viti që po e lëmë pas! Respekt për të gjithë...
 • Mbështetet certifikimin i pyjeve të Dragashit!

  Dragash, 25 dhjetor 2010 - Menaxhimi dhe certifikimi i pyjeve të Sharrit, si pasuri nacionale, ishin tema të një punëtorie, të cilën e organizuan ditë më parë USAID-i, organizata finlandeze, FCS, dhe Agjensioni Pyjor i Kosovës. Në këtë p...
 • AAK e fitoi komunën e Rahovecit!

  Rahovec, 20 dhjetor 2010 - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet preliminare të garës së balotazhit për kryetar të Rahovecit. Sipas këtyre rezultateve, fitues është kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (A...
 • Kështu votoi komuna e Dragashit!

  Dragash - Në mungesë të publikimit të rezultateve, nga ana e Komisionit Komunal Zgjedhor në Dragash, Shtabet zgjedhore të subjekteve politike, i kanë dhënë rezultatet e tyre preliminare, të cilat nuk janë përfundimtare dhe as që mund të thuh...
 • Një vetëvrasje dhe një viktimë trafiku!

  Prizren - Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, policia e Prizrenit është informuar se në fshatin Lubizhdë të Hasit është gjetur i varur në litar, në një pemë, në oborrin e shtëpisë së tij, një mashkull i vitlindjes 1992. Një...
 • Në Dragash, PDK mbetet e para!

  Dragash - Sipas të dhënave që ka siguruar Radio Sharri, në Dragash konfirmohet se Partia Demokratike e Kosovës (PDK), mbetet edhe më tej si partia me e preferuar nga qytetarët e kësaj komune. Kjo u dëshmua nga votuesit e së dielës, të cilët, ...