• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Aksidentohet vetura e ambasadës në Sofje!
e Enjte, 11 Prill 2013 18:40

harta_bullgaria_evropaSofje, 11 prill 2013
- Një automjet diplomatik i Ambasadës së Kosovës, në Sofje të Bullgarisë, është përfshirë në një aksident komunikacioni, njoftojnë mediat bullgare, sipas të cilave, drejtuesi i automjetit ka pësuar lëndime të lehta, ndërkohë që ambasadori nuk ishte në veturë. Agjencia bullgare e lajmeve “Focus”, duke u bazuar në deklaratën e policisë bullgare, ka raportuar se automjeti diplomatik i Kosovës, është  përplasur me një veturë civile. Policia rajonale e Sofjes, në komunikatën zyrtare për media, ka deklaruar se aksidenti ka ndodhur në sheshin “Shipchenski Prohov”, në Sofje.
Gazeta Jeta në Kosovë thotë se ka kontaktuar zyrtarë të Ambasadës së Kosovës në Sofje, të cilët i kanë deklaruar se nuk ka ndodhur asgjë serioze. “Ka pasur vetëm gërvishtje të automjetit. Nuk është dëmtuar as automjeti, se për të lënduar as që bëhet fjalë”, ka thënë zyrtari i Ambasadës së Kosovës në Bullgari.
Policia bullgare ka deklaruar se vozitësit e dy automjeteve kanë pësuar lëndime të lehta dhe se janë dërguar në spital për trajtim mjekësor. Ndërkohë që rrethanat e aksidentit nuk janë bërë të ditura, pasi policia ende është duke kryer hetimet.
 
 
Share