• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Vdes një punëtor, lëndohen dy të tjerë!
e Martë, 02 Korrik 2013 21:14

aksident_tensioni_lartePrishtinë, 02 korrik 2013
- Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë lënduar, sot rreth orës 19:00, në Shkabaj të Prishtinës. Viktimat janë punëtorë, të cilët po punonin për kompanisë “Bechtel & Enka”, e cila po ndërton autostradën “Ibrahim Rugova”, në Kosovë.
Lajmin për vdekjen e njërit nga punëtorët e ka konfirmuar edhe policia, e cila thotë se punëtorët e aksidentuar, besohet të jenë të një kompanie nga Bosnjë e Hercegovina, e cila është e nënkontraktuar nga “Bechtel Enka”. Gjithashtu, mësohet se deri tek aksidenti kishte ardhur, kur një shtyllë elektrike e tensionit të lartë, ishte rrëzuar dhe punëtorëve u kishte rënë sipër.Share