• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Policia arreston dy femra hajdute!
e Enjte, 09 Qershor 2011 18:09

gjesendeSuharekë, 09 qershor 2011
- Pas një hetimi intensiv, të cilin e kishte zhvilluar Njësiti hetimor nga Stacioni policor në Suharekë, janë arrestuar tre persona të dyshuar, në mesin e të cilëve dy femra. Të arrestuarit, dyshohet se gjatë këtij viti kanë kryer një seri vjedhjesh të rënda në Suharekë.
Njësitet policore, me urdhër të Prokurorit publik, kanë bastisur shtëpinë e njërës nga të dyshuarat, ku kanë gjetur sasi të madhe të gjërave të vjedhura, të cilat, në bazë të përshkrimit nga të dëmtuarit, dyshohet se ishin të vjedhura në shumë shtëpi të fshatit Gjinoc.
Gjatë bastisjes, policia ka gjetur edhe një pistoletë me gaz, prodhim italian, me dy karikatorë dhe tre fishekë të kalibrit 8 milimetra. Në mesin e rreth treqind gjësendeve, janë gjetur dhe më pas edhe janë konfiskuar gjeneratorë, sharra motorike, kabllo elektrike të ndryshme , televizorë, tapeta, perde, vegla pune, vegla kuzhine, si dhe shumë gjësende tjera me vlerë. Lidhur me këtë rast, policia ka kontaktuar Prokurorin publik në Prizren, i cili ka urdhëruar masën e ndalimit policor , prej 48 orësh, për tre të dyshuarit.


Share