• Kërkimi i Shpejtë •

• Lidhjet Direkte •

kpm_radio_sharri

komuna_dragash_radio_sharri

• Publicitet •

ambienti_radio_sharri_dragash

grill_sharri_radio

kolloni_radio_sharri

• Publicitet •

ilva_radio_sharri_dragash

• Publicitet •

publicitet_nje_radio_sharri

• Publicitet •

libri_radio_sharri

• Publicitet •

kufje_radio_sharri

• Dita e FLAMURIT •

edhe:
Gëzuar!
connect_radio_sharri_tring
Vritet, pasi lirohet nga paraburgimi!
e Hënë, 19 Shtator 2011 00:10

vrasje_prizrenPrizren, 19 shtator 2011
 - Paraditen e së dielës, rreth orës 10:00, në rrugën “Pazari i Ri”, në lagjen “Ortakoll” të Prizrenit, është vrarë me armë zjarri një qytetar. Hazir Berisha, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, e ka konfirmuar lajmin, por nuk ka dhënë më shumë detaje. “Një qytetar është vrarë, rreth orës 10:00, por ende nuk kemi më shumë informacione në lidhje me këtë rast”, ka thënë Berisha. Ndërkaq, b
urime zyrtare, brenda Policisë, bëjnë të ditur se viktimë e kësaj ngjarjes është Cenë Daka. Sipas këtij burimi, ende nuk dihen rrethanat dhe as kryesi i veprës. “Nuk i dimë rrethanat ende. Nuk ka diçka që mund të themi më shumë, ndërkohë që policia është duke i bërë hetimet”, ka bërë me dije ky burim. Mësohet se Cenë  Daka, më 25 gusht ishte liruar nga paraburgimi, ku kishte qëndruar për disa muaj, i akuzuar për vrasjen e afaristit prizrenas, Sejdë Hoti, një vit më parë.  Ai ishte liruar nga paraburgimi, pasi trupi gjykues i EULEX-it në Gjykatën e Qarkut në Prizren, i kishte konsideruar si të paligjshme provat e kryera gjatë hetimeve, përkatësisht bastisjes nga policia e Kosovës, në shtëpinë e të dyshuarit, e që ishte bërë vetëm me urdhëresë gojore të prokurorit dhe më pas, brenda afatit nuk janë mbuluar me shkresa të nevojshme.
 

Share